Сорокопуд білолобий (Lanius nubicus, маскированный сорокопут)

Lanius nubicus

Середовище існування/Опис

Довжиною 17 см. Верхня частина тіла чорна. Плечі білі, так само як і основа махового пір'я. Нижня частина тіла біла, бічні сторони оранжево-коричневого або червонувато-коричневого кольору. Маленька, з плоским лобом голова має чорно-біле оперення. Верхівка і потилиця чорні, лоб, щоки і шия білі. Тонка, чорна смуга проходить через очі. Довгий хвіст чорного кольору. У сидячого птаха він завжди знаходиться в русі. Райдужка і дзьоб чорні. Ноги сірі. Оперення верхньої частини тіла самок чорно-коричневого кольору, біле оперення плечей і крил значно менше ніж у самців. Іржаво-червоне забарвлення бічних сторін тіла непримітне і помітне тільки зблизька. Політ прямолінійний, легкий і швидкий, нагадує політ мухоловок.

Кропив'янка біловуса (Sylvia mystacea, белоусая славка)

Sylvia mystacea

Середовище існування/Опис

Невеликий рухливий птах трохи дрібніший горобця. У самців досить яскраве забарвлення, верхня частина тіла темна, аспідно-сіра, нижня сторона тіла винно-рожева, на бічних сторонах хвоста білі смужки, від кутів дзьоба вниз йдуть білі смужки. Самки і молоді особини зверху сірувато-бурі, внизу вохристо-білі. Видає досить гучне тріщання. Під час співу часто злітає в повітря, пісня — коротка, щебетлива трель.

Вівсянка жовтоброва (Emberiza chrysophrys, желтобровая овсянка)

Emberiza chrysophrys

Середовище існування/Опис

Маса тіла: близько 20 г, довжина тіла: близько 15 см.

У дорослого самця в шлюбному вбранні верх голови чорно-бурий, через тім'я до потилиці проходить біла смуга; над оком широка жовта "брова", яка ззаду біла; вуздечка, щоки і покривні пера вух чорно-бурі, окреслені знизу білим, на покривних перах вух білі плями; спина і покривні пера крил оливково-бурі, з темними рисками; поперек і надхвістя рудувато-бурі; горло біле, по краях окреслене темно-бурими смугами; низ кремово-білий, на волі дрібні чорні риски; боки тулуба буруваті, з чорними рисками; махові пера сірувато-бурі, з рудуватою облямівкою; хвіст темно-бурий, на крайніх стернових перах біла барва; верхня щелепа сірувато-бура, нижня — рожевувата; ноги рожевувато-бурі; в позашлюбному оперенні верх голови, вуздечка, щоки і покривні пера вух бурі; біла смуга на тім’ї ледь помітна. Доросла самка схожа на позашлюбного самця, але "брови" жовтуваті. Молодий птах подібний до самки.

Вівсянка-ремез (Emberiza rustica, овсянка-ремез)

Emberiza rustica

Середовище існування/Опис

Маса тіла: близько 18 г, довжина тіла: близько 15 см.

Самець у шлюбному вбранні має лоб, тім'я спереду і на боках, вуздечку й щоки чорні; тім'я ззаду, потилицю, "брови", горло і смуги, які знизу окреслюють щоки, білі; шия і воло в нього каштанові; спина і верхні покривні пера крил рудувато-бурі, з темною строкатістю; на покривних перах крила дві світлі смужки, утворені білими верхівками; поперек і надхвістя каштанові; боки тулуба білі, з каштановими поздовжніми смугами; решта низу біла; махові пера бурі, зі світлою облямівкою; хвіст темно-бурий, на крайніх стернових перах біла барва; дзьоб сірий; ноги жовтувато-бурі; в позашлюбному оперенні чорний і каштановий кольори на голові й нижній частині тулуба замінені бурим. У самки в шлюбному оперенні верх голови, крім білуватої смуги на тім’ї й потилиці, темно-бурий; щоки рудувато-бурі; шия і воло руді. У позашлюбному оперенні така, як позашлюбний самець. Молодий птах подібний до дорослого в позашлюбному оперенні.

Вівсянка городня (Emberiza cirlus, огородная овсянка)

Emberiza cirlus

Середовище існування/Опис

Маса тіла: 20-25 г, довжина тіла: близько 17 см.

У дорослого самця в шлюбному вбранні верх голови сірувато-бурий, із чорними рисками; через око проходить чорна смуга; "брови" і смуги, які проходять від дзьоба до задньої частини шиї, жовті; горло чорне, окреслене жовтим; спина і верхні покривні пера крил рудуваті, з темно-бурою строкатістю; поперек і надхвістя оливково-сірі; воло сіре, по боках — руде; решта низу жовта, з темними рисками на боках тулуба; махові пера сірувато-бурі, зі світлою облямівкою; хвіст бурий, на двох крайніх парах стернових пер біла барва; дзьоб сірий; ноги бурі; у позашлюбному оперенні тьмяніший; на всій голові й горлі сірий відтінок. У дорослої самки в шлюбному оперенні менше рудого кольору і більше темних рисок, аніж у шлюбного самця; горло жовтувате; смуги за очима і ті, що окреслюють знизу щоки, бурі; поперек і надхвістя оливкові; у позашлюбному оперенні буріша. Молодий птах подібний до дорослої самки в позашлюбному оперенні.

Вітаю на сайті «Птахи України»