Robird — робот-сокіл, який захищає повітряний простір аеропортів від живих птахів

Robird — робот-сокіл, який захищає повітряний простір аеропортів від живих птахів

В сучасних аеропортах для запобігання зіткнень злітаючих або сідаючих літаків з птахами широко використовують лазери, записані раніше звуки, що видаються хижими птахами, і інші хитрощі, кожна з яких має свою ефективність. А в Едмонтонському міжнародному аеропорту, Канада, скоро з'являться «охоронці» абсолютно нового типу, літаючі роботи Robird, яких під час польоту дуже важко відрізнити від справжнього яструба.

Вчені знайшли велетня серед канарейок

Вчені знайшли велетня серед канарейок

Neospiza concolor на поштовій марці Сан-Томе і Прінсіпі
birdtheme.org

Проведене генетичне дослідження вирішило давню суперечку про класифікацію одноколірних в'юрків. Птахів остаточно віднесли до сімейства в'юркових, а також з'ясували, що вони є найбільшими канарейками на світі. Робота опублікована в журналі Ibis.

Вчені офіційно доказали, що птахи можуть засинати на льоту

Вчені офіційно доказали, що птахи можуть засинати на льоту

Птахи можуть засинати, годинами залишаючись в повітрі. Дослідження провела міжнародна група вчених під керівництвом дослідників із інституту орнітології Товариства Макса Планка (Німеччина). Вони дали відповідь на запитання, яке десятки років не давало спокою дослідникам.

Птахи. Хто ж вони?

Птахи

Птахи́ (Aves) — клас теплокровних яйцекладних вищих хребетних тварин, які пересуваються на двох ногах, а їхні передні кінцівки перетворилися на крила. Станом на 2007 рік нараховують від 9.800 до 10.500 видів птахів. Вони населяють усі екосистеми Земної кулі від Арктики до Антарктики. Розміри видів коливаються від 5 см (колібрі) до 2,75 м (страус). Птахи — це спеціалізована гілка хребетних, що виникла від тероподних динозаврів у юрському періоді (близько 160 млн років тому).

Незвичайні «РЕКОРДИ». Птахи України

НАЙБІЛЬШИЙ СЕРЕД ПТАХІВ — гриф чорний. Маса його до 12,5 кілограма, довжина крила — 87 сантиметрів. Його досить легко впізнати по тому, як стрімко він спус­кається з висоти з напівскладеними крилами, витягнути­ми лапами та піднятим хвостом, з шумом розтинаючи повітря.

Aegypius monachus

Вітаю на сайті «Птахи України»