Жовтоволик (Tryngites subruficollis, желтозобик)

Tryngites subruficollis

Середовище існування/Опис

Маса тіла: 40 - 50 г, довжина тіла: 18-20 см, розмах крил: 43-47 см.

У дорослого птаха верх голови чорний, з вохристою строкатістю; щоки, горло і шия рудувато-вохристі; пера спини, верху крил, поперека і надхвістя темно-бурі, з бурувато-вохристою облямівкою; воло і боки тулуба рудувато-вохристі, на боках вола темні плями; груди, черево і підхвістя білі; махові пера темно-бурі; дві пари центральних стернових пер чорні, інші стернові пера бурі, з білою облямівкою і чорними плямами на верхівці; дзьоб чорно-бурий; ноги жовтуваті. Молодий птах схожий на дорослого, але низ тьмяніший; ноги жовтувато-бурі.

Вид –/Рід — Tryngites subruficollis
Родина – Баранцеві
Ряд – Сивкоподібні

Відмінності від схожих видів: від брижача та побережників відрізняється суцільно темним надхвістям; крім того, від брижача — дещо меншими розмірами та тим, що ноги в польоті не виступають за край хвоста, а від побережників — рудувато-вохристими щоками, горлом, шиєю, волом та боками тулуба.

Основним біотопом слугують береги водойм.

Живлення

Живиться різноманітними комахами, павуками.

Розмноження

Токування птахів відбувається за участю 2-7 самців. При цьому використовуються переважно наземні демонстрації. Демонструючі польоти дуже рідкісні. Самки присутні на «токах» тільки на початку гніздового періоду. У кладці 4 яйця. Вилуплення пташенят відзначено на острові Врангеля в кінці липня — набагато пізніше, ніж у інших куликів.

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Ареал виду — смуга субарктичної тундри і підзона арктичної тундри, за винятком її найбільш північних районів. Статус перебування в Україні: рідкісний залітний птах південних областей України. Біотоп, якому птах надає перевагу: береги водойм.

... ...Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вітаю на сайті «Птахи України»