Пірникоза червоношия (Podiceps auritus, красношейная, или рогатая поганка)

Podiceps auritus

Середовище існування/Опис

Пірникоза червоношия або норець червоношиїй — вид водоплавних птахів з родини пірникозових.

Довжина тіла 31—38 см. Навесні і влітку голова чорна з пучками рудих пер над і за очима, шия і боки руді. Восени і взимку загальне забарвлення світле, на голові темно-сіра шапочка, шия спереду біла. Дзьоб прямий, чорний зі світлим кінчиком. Птах, що пливе, тримає голову трохи відкинутою назад.

Вид –/Рід — Podiceps auritus
Родина – Качкові
Ряд – Гусеподібні

Живлення

Харчується водними безхребетними, на зимівлі також дрібною рибою.

Розмноження

Гніздиться окремими парами (на невеликих водоймах) або дрібними колоніями (на великих озерах). Гніздо розташовується біля берегів, частіше - плавуче. Гніздо типове для пірникоз - у вигляді купи відмерлих водних рослин, сире. Форма гнізда округла або довгаста. Кладка з 4-5, рідко 3 або 6 яєць білого або блідо-зеленого кольору, без малюнка. Яйця незабаром після початку насиджування сильно забруднюються.

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Мешкає на більшій частині Європи, Азії і Північної Америки. Перелітний вид на півночі ареалу. Зимує на Чорноморському узбережжі Кавказу, а також на узбережжях морів Південної і Північної Європи. На території України пролітний, зрідка зимуючий, припускається можливість гніздування. Під час перельотів трапляється на всій території України; інколи зимує біля узбережжя морів.

... ...Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вітаю на сайті «Птахи України»