Грицик малий (Limosa lapponica, малый веретенник)

Limosa lapponica

Середовище існування/Опис

Маса тіла: 190-310 г, довжина тіла: 33-42 см, розмах крил: 61-68 см.

Дорослий самець в шлюбному вбранні: голова, шия і низ тулуба насичено руді; тім'я бурувато-руде; вуздечка темно-бура; пера спини і плечей темно-бурі, з рудуватими плямами; поперек білий; надхвістя білувате з темними смугами; покривні пера верху крил сірі; першорядні махові пера темно-бурі, другорядні — сірувато-бурі; стернові пера з білими і чорними поперечними смугами; дзьоб довгий, чорний, злегка загнутий догори; ноги чорні, довгі, в польоті виступають за хвостом; у позашлюбному вбранні верх сірувато-бурий; покривні пера верху крил з білуватою облямівкою; воло сірувато-буре; решта низу біла, з незначною кількістю темних плям на боках тулуба; дзьоб рожевувато-бурий, на кінці чорний. У дорослої самки в шлюбному оперенні спина і плечі темно-бурі, зі світло-вохристими плямами; голова, шия і воло рудуваті; низ білий, з незначною темною строкатістю на боках тулуба; у позашлюбному оперенні самка схожа на позашлюбного самця. Молодий птах подібний до дорослого у позашлюбному оперенні, але пера спини і покривні пера крил з широкою вохристою облямівкою.

Вид –/Рід — Limosa lapponica
Родина – Баранцеві
Ряд – Сивкоподібні

Відмінності від схожих видів: від великого грицика відрізняється забарвленням хвоста, на якому немає різкого контрасту між кольорами верхньої і нижньої частин, білим попереком та відсутністю зверху на крилах білих смуг, а від самця в шлюбному вбранні — також повністю рудим низом тулуба і однотонно чорним дзьобом.

Місцями проживання птахів є морські узбережжя, болота та зволожені луки. Тримаються зграями, рідше поодинці.

Живлення

Харчування птахів на узбережжі залежить від приливу і відливу, під час відливу вони активні також вночі. Свій корм птиці шукають переважно на мілководді.

Розмноження

Статева зрілість настає після другого або третього року життя. Гніздо — це неглибока ямка на землі. У кладці від 3 до 4 яєць. Обоє батьків беруть участь у висиджуванні. Інкубаційний період триває від 20 до 21 дня.

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Грицик малий гніздиться у вологій арктичній тундрі і поширений від північного краю лісової зони в Лапландії через Євразію до Західної Аляски. Грицик малий — перелітна птиця, яка зимує в Західній Європі і на атлантичному узбережжі Африки. В Україні грицик малий є рідкісним залітним птахом, який іноді трапляється під час осіннього перельоту, найчастіше біля морського узбережжя.

... ...Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вітаю на сайті «Птахи України»