Кам'янка білогуза (Oenanthe leucura, белохвостая каменка)

Oenanthe leucura

Середовище існування/Опис

Маса тіла: 40-50 г. довжина тіла: близько 18 см.

Дорослий самець чорний; надхвістя та підхвістя білі; хвіст білий, із майже цілком чорними центральними стерновими перами та широкою чорною смугою на кінці; дзьоб і ноги чорні. Доросла самка подібна до самця, але чорний колір в оперенні замінений темно-бурим. Молодий птах схожий на дорослу самку.

Вид –/Рід — Oenanthe leucura
Родина – Мухоловкові
Ряд – Горобцеподібні

Середовище існування: кам'янисті місцевості.

Полохливий; полюбляє сидіти на верхівках поодиноких дерев і кущів, часто смикає хвостом вгору і вниз.

3вуки: пісня схожа на пісню інших кам'янок, але дещо нижча за тональністю; поклик — свистове "піюп" або грубіше "четт-четт".

Відмінності від схожих видів: від інших кам'янок відрізняється за забарвленням.

Живлення

Харчується виключно комахами, яких виглядає з висоти.

Розмноження

Гніздо кам'янка влаштовує в тріщинах скель або в ямках між каменями, рідше в дуплах дерев: воно завжди майстерно приховано від стороннього ока і звичайно захищене зверху. Висиджує яйця завжди лише одна самка, але вихованню дитинчат з однаковою ретельністю присвячують себе обоє батьків. Вилетівши з гнізда пташенята до часу зимового відльоту залишаються під наглядом батьків і разом з ними здійснюють свою подорож: відлітають кам'янки в кінці вересня і повертаються в березні.

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Водиться в Південній Європі і переважно в Іспанії, а також Швейцарії, Німеччині та Швеції надаючи перевагу відокремленим горам і диким скелям. В Україні рідкісний залітний. Зареєстровано в Криму.

... ...Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вітаю на сайті «Птахи України»