Кам'янка іспанська (Oenanthe hispanica, испанская каменка)

Oenanthe hispanica

Середовище існування/Опис

Маса тіла: 15-22 г, довжина тіла: близько 15 см. Дорослий самець у шлюбному вбранні білий, із рудим відтінком; горло чорне або біле; вуздечка, покривні пера вух і крила чорні; надхвістя біле; хвіст білий, із майже повністю чорними центральними стерновими перами і різного розміру чорними плямами на верхівці інших стернових пер, через що на кінці хвоста може утворюватися вузька чорна смуга, на крайніх стернових перах вона ширша; дзьоб і ноги чорні; у позашлюбному вбранні пера темних частин зі світлою облямівкою; рудий відтінок в оперенні виразніший. Доросла самка в шлюбному оперенні зверху бура; вуздечка, покривні пера вух і крила темно-бурі; горло білувате або темно-буре; низ світло-вохристий, воло і боки тулуба іржасто-вохристі; у позашлюбному вбранні пера темних частин тіла зі світлою облямівкою. Молодий птах подібний до дорослої самки в позашлюбному оперенні.

Вид –/Рід — Oenanthe hispanica
Родина – Мухоловкові
Ряд – Горобцеподібні

Середовище існування: сухі кам’янисті ділянки гір із окремими деревами і кущами.

Для огляду місцевості часто використовує верхівки дерев і кущів.

3вуки: пісня коротка, дещо нагадує пісню чечевиці, але тріскучіша; поклик — різке "чсч" і хрипке "шрр".

Відмінності від схожих видів: дорослий самець від дорослого самця лисої кам’янки відрізняється світлою спиною, а частина особин також білим горлом; доросла самка від дорослої самки лисої кам’янки — або білуватим горлом, або світлим волом, хоча у позашлюбному оперенні відрізнити важко. Молодий птах від молодої лисої кам’янки — світлими горлом і низом тулуба, але особини з темним горлом майже не розрізняються.

Живлення

Іспанська кам'янка харчується головним чином комахами, павуками та ягодами.

Розмноження

Кожна пара займає велику ділянку, на якій самці в шлюбний період демонструють спів під час свого артистичного польоту. Гніздо зазвичай будується на землі в ущелині скелі, купи каменів або в тріщинах стін. Воно вистелене зсередини волоссям тварин. Самка висиджує в ньому з травня по липень свою кладку з 4-6 блакитного кольору яєць, іноді з червоними крапками. Період висиджування триває від 13 до 14 днів. Пташенята у своєму вбранні виглядають, ніби вкриті «цвіллю». Коли вони стають на крило, вони стають схожими на плямистих самок. Перші пташенята зазвичай вилітають з гнізда на початку червня. Батьки потім починають в кінці червня другу кладку. На початку другого гніздування, самець знову демонструє свій спів під час польоту.

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Поширена в регіоні Середземномор'я в сухих степах, порослих чагарником або без чагарнику, з кам'янистими ділянками. В Україні гніздовий, перелітний. Трапляється в Кримських горах.

... ...Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вітаю на сайті «Птахи України»