Джек (Chlamydotis undulate, джек)

Chlamydotis undulate

Середовище існування/Опис

Дрохва-красуня, джек — великий птах сімейства дрохв. Довжина тіла 65 - 80 см. За величиною займає проміжне положення між дрохвою і стрепетом. Вага самця близько 2 кг, самки 1,4 кг. Статевого диморфізму в забарвленні оперення немає. Верх тіла піщано-охристий зі струменистим малюнком і великими темно-бурими плямами. Горло і черевце білі. Зоб попелясто-рудуватий з дрібним рудуватими крапками. На голові білувато-сірий хохол з довгих пір'їн. На боках шиї комір з таких же пір'їн, частково білих, чорних і строкатих. Ноги трипалі. У міжбрачному вбранні пір'я на голові до шиї замінюються більш короткими. Очі жовтувато-бурі, дзьоб бурий, ноги світло-сірі. У молодих особин верх тіла охристий, з відносно широкими й рідкими поперечними смугами. Пір'я коміра коротше.

Вид –/Рід — Chlamydotis undulate
Родина – Дрохвові
Ряд – Журавлеподібні

Восени збирається в невеликі зграйки, але можна зустріти і одинаків. Птах дуже обережний. Сполоханий джек відлітає далеко. Літає він чудово, бігає швидко — зі швидкістю 35-40 км / ч.

Загальна чисельність невелика, невелика і щільність населення. У деякі роки джека буває дуже мало. Це, мабуть, результат масової загибелі птахів на зимівлі, викликаної несприятливими умовами. Джек представляє інтерес як предмет спортивного полювання. Будучи всюди взагалі порівняно нечисленним, у ряді місць джек за останній час сильно винищений і потребує охорони.

Живлення

Харчування вивчено слабо. Зареєстровано поїдання молодих пагонів полину, цибулин дикого часнику та цибулі, жуків, коників, саранчі, ящірок. Очевидно, джек воду не п'є, задовольняючись соковитими кормами. Линька протікає, як у дрохви і стрепета.

Розмноження

У кладці зазвичай три яйця, які відкладаються в ямку, викопану серед рідкої рослинності.

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Поширений в основному в Північній Африці і Азії (до Західної Монголії). У Росії гніздиться на Кавказі, а також від східних берегів Каспію до Алтаю. В Україні рідкісний залітний птах степової смуги.

... ...Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вітаю на сайті «Птахи України»