Ягнятник (Gypaetus barbatus, бородач, ягнятник)

Gypaetus barbatus

Ягнятник - велика птаха своєрідної тілобудови з довгими гострими крильми і довгим, вузьким клиноподібним хвостом. Основний фон забарвлення світло-сірий, бурий або рудий. Спина, крила і хвіст темно-сірі або чорні, іноді зі стальним відблиском. Горло темне. Під дзьобом "борода" з жорсткого чорного пір'я. Від дзьоба через око проходить коса чорна смуга. Забарвлення райдужної оболонки ока червоне. Дзьоб і лапи сірі. Тривалість життя в неволі до 40 років.

Самки більші за самців.

Маса 5-7 кг, довжина 100-115 см, крило 72,0-93,0 см, розмах 266-282 см.

Молоді ягнятники буро-чорні зі світлим низом.

Пухові пташенята білі, з характерними чорними плямами довкола очей.

Від всіх великих хижих птахів відрізняється своїм зовнішнім виглядом. В польоті відрізняється навіть з великої відстані (нагадує гігантського сокола).

Голос - тихий протяжний свист.

Заселяє виключно гірські райони, де гніздиться в різноманітних скельних біотопах від гірсько-степового поясу, до поясу вічних снігів. Надає перевагу територіям з вираженим альпійським рельєфом, вічними снігами на вершинах гострих піків (наприклад на Кавказі). Чи залишилися ягнятники в Україні невідомо.

Всюди, де гніздиться ягнятник для нього потрібні великі скелі.

Харчується в основному падлом, в значній мірі кістками. Ловить черепах, яких розбиває, кидаючи їх з висоти на каміння.

Гніздо ягнятника– це будова з гілок дерев і кущів, кісток копитних, гною, шматків шкур і зім'ятої шерсті. Влаштовує його на стінах великих скельних оголень.

Зазвичай для влаштування гнізда використовує ніші, рідше напівніші (виступи, захищені зверху дашком), ще рідше гніздиться на відкритих виступах в ущелинах скель. Як правило, поряд з гніздом завжди знаходиться місце сидіння самця.

Розміри гнізда близькі до розмірів гнізда грифа.

В кладці 1-2 круглястих яйця. Яйця охристі з бурими плямами, які часто незначно виділяються на загальному фоні.

... ...Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вітаю на сайті «Птахи України»