Очеретянка середземноморська (Cettia cetti, широкохвостая камышовка)

Cettia cetti

Середовище існування/Опис

Очеретянка середземноморська довжиною 13-14 см. Оперення верхньої частини тіла від червоно-коричневого до коричневого забарвлення, нижня частина тіла від сіро-білого кольору з коричневими відтінками з боків і на череві. Статевий диморфізм проявляється у розмірах: самець більший за самку.

Вид –/Рід — Cettia cetti
Родина – Кропив'янкові
Ряд – Горобцеподібні

Населяє густий чагарник поблизу водойм з прибережною рослинністю, такий як очерет, верби, бамбук, папірус, глід, ожина і кропива.

Відмінності від схожих видів: від більшості очеретянок відрізняється сірим кольором щік і рудуватішим верхом, а від тонкодзьобої очеретянки — однотонним забарвленням верху.

Живлення

Птахи харчуються переважно комахами та їх личинками, павуками, дрібними равликами й іншими безхребетними, іноді насінням рослин. Хоча вони рідко покидають густі зарості рослин, у пошуках харчування птахи переміщаються низько в кущах і скачуть по землі.

Розмноження

Влітку самець проводить час так, щоб звуками відзначити свою присутність на ділянці і приманити самок (зазвичай до трьох). При цьому він енергійно пересувається в чагарнику, посмикуючи при цьому крилами і хвостом так само, як кропив'яник. Самець утворює одночасно до трьох спілок на своїй ділянці. У будівництві гнізд і висиджуванні він не бере участь. Самка будує чашоподібне гніздо з стеблинок діаметром приблизно 9 см і висотою 7-13 см на висоті менше 0,5 метра в густому чагарнику. Там самка висиджує від 3 до 5 яєць від темно-оранжевого до коричнево-червонуватого кольору 13-17 днів. Самець бере участь у вигодовуванні пташенят і виводка, який через 14-16 днів стає самостійним.

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Очеретянка середземноморська поширена на території Середземномор'я. Вона мешкає в Марокко, Іспанії, від Південної Франції через Італію, Грецію і Передню Азію до північного Ірану і північного Афганістану, досягаючи Казахстану та Центральної Азії на сході. В Україні зареєстровано в Полтавській області, а також на межі Харківської і Донецької областей.

... ...Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вітаю на сайті «Птахи України»