Рибалочка строкатий (Ceryle rudis, малый пегий зимородок)

Ceryle rudis

Середовище існування/Опис

Маса тіла: 30-50 г, довжина тіла: 24-26 см, розмах крил: 45-47 см.

У дорослого самця оперення зверху чорно-біле, строкате; на потилиці чорно-білий «чуб»; за оком широка чорна смуга; «брови», щоки, горло, шия по боках і спереду, груди і черево білі: на білому волі дві поперечні чорні смуги, верхня з яких широка і в середній частині може бути перерваною; дзьоб і ноги чорні. Самка забарвлена подібно до самця, але на волі лише одна розірвана посередині чорна смуга; «чуб» дещо коротший. Молодий птах подібний до дорослого, але білі пера на голові, горлі і шиї з вузькою темною верхівкою.

Вид –/Рід — Ceryle rudis
Родина – Рибалочкові
Ряд – Сиворакшеподібні

Біотоп, якому птах надає перевагу: морське узбережжя і береги річок, озера, естуарії.

Поведінка, її особливості: літає стрімко, низько над водою; полює, пірнаючи з повітря у воду.

На відміну від більшості своїх родичів, рибалочка строкатий видивляється рибу не з присадили, а в польоті над водою. Це єдиний вид рибалочок, який регулярно годується на значній відстані від берегів.

Живлення

Основою харчування служить дрібна риба, краби, водні безхребетні, яких птах ловить в річках, ставках. Численне птаство, часто селиться біля житла людини.

Розмноження

Гніздиться в обривах окремими парами або колоніями до 100 і більше пар. Вивчення гніздових колоній рибалочки строкатого в Уганді показало, що цьому виду властива складна соціальна організація. Кожна пара, зайнята виведенням пташенят, користується додатковою допомогою дорослих особин, число яких може досягати 4. Іноді помічниками стають доросліші нащадки даної пари, які народилися в минулому році, інколи нащадки допомагають зовсім чужим птахам.

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Ареал поширення — Африка, Близький Схід, південна Азія. В Україні спостерігався в Криму.

... ...Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вітаю на сайті «Птахи України»