Крем'яшник (Arenaria interpres, обыкновенная камнешарка)

Arenaria interpres

Середовище існування/Опис

Птах характерного вигляду. Володіє строкатим шлюбним нарядом, в якому зустрічаються білі, чорні і каштанові відтінки, має короткий конусоподібний дзьоб. Короткі лапи пофарбовані в яскравий оранжево-червоний колір. У зимовому вбранні забарвлення менш контрастне і не таке яскраве. Статевого диморфізму немає.

Вид –/Рід — Arenaria interpres
Родина – Сивкові
Ряд – Сивкоподібні

Зустрічається на кам'янистих берегах, на літоралі, багатих водоростями і детритом, на піщаних і галькових пляжах і на річкових острівцях. Зрідка залітає на прісні водойми. Як можна здогадатися з назви (в даному випадку російської), цей птах має звичку у пошуках їжі перевертати каміння і ракушки дзьобом.

Літає дуже швидко і не надто високо. Крем'яшник виробляє, особливо в польоті, каскад швидких дзвінких трелей. Зграйний птах, охоче селиться разом з іншими куликами.

Живлення

Живиться тваринною їжею, в основному водними безхребетними; іноді підбирає дрібних хребетних, покидьки, пташині яйця і рослини.

Розмноження

Гніздо влаштовує між каменями або в низькій рослинності. З травня по липень відкладає 4 оливкових з темними плямами яйця. Насиджування триває 22-24 дні, насиджує в основному самка. У віці 19-21 дня молоді починають літати. У рік одна кладка.

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Крем'яшник є перелітним птахом, що гніздиться на узбережжі Скандинавії. Під час перельоту його можна зустріти майже на всіх узбережжях Європи, а взимку виключно в Західній Європі, де він харчується черепашками і водними равликами. Також крем'яшник мешкає на острові Врангеля. В Україні цей вид трапляється під час весняного перельоту майже виключно на морському узбережжі. Під час осіннього перельоту крем'яшники в дуже незначній кількості і не щороку бувають також на Дніпрі. Окремі групи птахів іноді кочують на узбережжі Чорного моря також літом.

... ...Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вітаю на сайті «Птахи України»