Буревісник cередземноморський (Calonectris diomedea, средиземноморский буревестник)

Calonectris diomedea

Середовище існування/Опис

Маса тіла: 560-730 г, довжина тіла: 45-56 см, розмах крил: 100-125 см.

Голова сірувато-бура, з темними плямами навколо очей; задня частина шиї, спина і більша частина верхніх покривних пер крил сірувато-бурі, на перах світла облямівка; пера надхвістя світло-сірі, з білуватою облямівкою, верхівки пер, які накривають хвіст, білі; низ білий, по краях крил проходить неширока темно-бура смуга; першорядні махові зверху і їх покривні пера темно-бурі, другорядні махові пера сірі; хвіст чорно-бурий; дзьоб жовтуватий, з темно-бурим гачком; ноги рожевуваті.

Вид –/Рід — Calonectris diomedea
Родина – Буревісникові
Ряд – Буревісникоподібні

У польоті крила тримає поставленими трохи вперед і дещо опущеними. Полюбляє супроводжувати великі кораблі й риболовні судна.

3вуки: під час кочівлі в морі мовчазний. У місцях гніздування галасливий, у польоті подає різкий грубий крик "каа-уф" або "коо-уф".

Відмінності від схожих видів: від малого буревісника відрізняється більшими розмірами, сірувато-бурим верхом і жовтуватим дзьобом. Від світлої морфи кочівного буревісника - сірувато-бурою головою і чорно-бурим хвостом, а від темної морфи - білим низом.

Живлення

Птахи харчуються дрібною рибою, каракатицями і навіть покидьками.

Розмноження

Птахи викопують гніздові тунелі глибиною від 1 до 2 м в кручах або відкладають своє єдине біле яйце (в кінці травня) безпосередньо на скелях. Яйце висиджують обоє батьків приблизно 55 днів. Пташеня з'являється в липні і в десятеро збільшує свою вагу вже через місяць. Дорослі птахи весь день в пошуках корму і для захисту від потенційних ворогів годують пташенят тільки на світанку і вночі. Пташеня встає на крило у вересні, трохи пізніше (у жовтні) батьки відправляються в більш теплі області. Пара птахів залишається разом протягом усього життя.

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

В Україні рідкісний залітний. Поширений в акваторії Чорного моря. Надає перевагу відкритим морським просторам.

... ...Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вітаю на сайті «Птахи України»